Підбір засобів - Формула руху
     

Підбір засобів

Реабілітолог (фізичний терапевт) надасть повну та детальну інформацію щодо вибору супінаторів, ортопедичного взуття, ортезів або інших технічних і ортопедичних засобів реабілітації.

Щоб не розгубитися у великому виборі готових ортопедичних устілок, фахівці Центру порекомендують оптимальний варіант фабричних устілок для вирішення Вашою проблеми.

Окрім того, допоможуть вибрати ортопедичне взуття для Вашої дитини, вказавши його тип, особливості підбору та якісного виробника. 

Підбір ортезів

​Ортез – збірний термін, який об'єднує в собі різноманіття ортопедичних виробів, які одягаються на поверхню тіла людини для захисту, відновлення чи покращення функції.

Основними якостями, при виборі ортопедичних виробів є:

 • Функціональність- можливість обмежувати об’єм рухів, фіксувати ділянку тіла, проводити корекцію деформацій,
 • Ергономічність – відповідність антропометричним характеристикам людини, забезпечувати комфортнфсть,
 • Естетичність- можливість бути менш помітними для оточуючих,
 • Гігієнічність- можливість проводити вологе очищення ортезів,
 • ­Простота і зручність- можливість прикладати менше зусиль для одягання і знімання ортезів.

Більшість ортезів мають таку будову, що враховують біомеханіку рухів та не проглядаються під одягом. Ортези при одяганні щільно охоплюють суглоб, імітуючи суглобову сумку, розвантажують і попереджують її пошкодження, тим самим стабілізуючи суглоб. Застосування ортезів дає можливість забезпечити спокій проблемному суглобу, розпочати ранню функціональну реабілітацію. Що у більшості  випадків дозволяє покращити результати лікування, скоротити строки відновлення і нормалізувати функції суглобу, зберігаючи загальну рухову активність.

У Центрі фізичної реабілітації "Формула руху" допоможуть Вам підібрати оптимальні ортези при будь-яких проблемах. Застосування ортезів безпосередньо після травми і у період реабілітаційних втручань покращують результати лікування. Своєчасне застосування правильно підібраних за ступенем фіксації і розміром ортезів може попередити розвиток подальших деформацій, стабілізувати проблемний відділ, попередити травматизацію суглобів, сприяти закріпленню ефекту від проведення реабілітаційних втручань.

Технічні засоби реабілітації – це досить обширний спектр спеціальних пристосувань, що спрощують обслуговування та реабілітацію людей з різноманітними проблемами із здоров’ям. 

Основні види технічних засобів реабілітації:

 • протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття (системи отрезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, протези молочної залози, ортопедичне взуття);
 • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);
 • засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);
 • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);
 • меблі та оснащення (столи, столи-парти, стійки парти, стінки шведські дитячі, поручні);
 • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією. 

Фахівці нашого центру оцінять необхідність застосування технічних засобів та нададуть поради щодо їх використання, допоможуть обрати найбільш комфортні технічні засоби у конкретному випадку.

Кінезіологічне тейпування – метод лікування за допомогою еластичних аплікацій спеціальних стрічок кінезіотейпів. Зазвичай є додатковим засобом вирішення певних реабілітаційних проблем.

Клінічні ефекти, які очікуються від застосування кінезіотейпів:

 1. Зменшення болю у проекції травми.
 2. Покращення мікроциркуляції крові і покращення лімфовідтоку.
 3. Зміна рухового стереотипу.
 4. Регуляція м’язового тонусу.

Покази:

 1. Травми опорно-рухового апарату.
 2. Закриті травми м’яких тканин.
 3. Порушення постави та сколіоз.
 4. Артрози і артрити.
 5. Міофасціальний больовий синдром.
 6. Венозна недостатність і лімфостаз.
 7. Грижі.

Спортивне тейпування - виконується із застосуванням нееластичного спортивного тейпу. Основна мета - обмеження рухливості суглобу. Пов'язка з тейпа є високоефективним і точним індивідуальним бандажем чи фіксатором. Такий вид тейпування знімається одразу після виконаних фізичних навантежень (тренування, змагання).

Спортивне тейпування може бути використане як у якості превентивного заходу, так і для лікування ушкоджень і травм, зменшення навантаження на структури суглобів. 

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: