Домашня програма - Формула руху
     

Домашня програма

ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ НА ДОМУ*

З різних причин певна категорія пацієнтів не можуть проходити фізичну реабілітацію поза межами дому. У таких випадках ми пропонуємо варіант домашньої програми фізичної реабілітації. Першочергово проходження домашньої програми реабілітації розглядається як перший (підготовчий) етап, з наступним переходом до амбулаторної форми реабілітації із відвідуванням ЦФР Формула руху.

У більшості випадків труднощі з відвідуванням реабілітаційного центру та бажання проходити фізичну реабілітацію у домашніх умовах виявляють:

 • пацієнти після інсульту,
 • пацієнти після черепно- або спинномозкових травм,
 • прооперовані на головному або спинному мозку.

Якщо, для прикладу, проаналізувати основні реабілітаційні завдання після інсульту, спинно- чи черепномозкової травми то фізичний терапевт разом з пацієнтом й близькими вирішуватиме наступне:

 • попередження розвитку ускладнень;
 • збільшення сили та нормалізація тонусу м’язів, покращення рухливості у суглобах, відновлення чутливості;
 • навчання переміщенням, ходьбі, покращення рівноваги та координації;
 • навчання родичів та близьких основам догляду та грамотної допомоги;
 • максимально можлива адаптація (пацієнта та середовища) та навчання самообслуговуванню у повсякденному житті(одягання, гігієнічні процедури, туалет, користування предметами побуту);
 • покращення дрібної моторики;
 • повернення людини до повноцінного, активного життя.

* Можливість проходити домашню програму фізичної терапії та надання даної послуги особі розглядається у індивідуальному порядку з прийняттям рішення згідно внутрішніх Правил ЦФР Формула руху. Адміністрація залишає за собою право у відмові у наданні особі послуги домашньої реабілітації не пояснюючи причини.

Під час прийняття рішення про можливість надавати послугу домашня реабілітація враховуються:

 1. Територіальне розташування і відстань проживання особи від місця розташування ЦФР Формула руху (при значній віддаленості проживання особи або її проживання у районах з ускладненим доїздом в наданні послуги домашньої реабілітації може бути відмовлено) .
 2. Стан особи та її можливість відвідувати ЦФР Формула руху, особливості співпраці із сім’єю чи опікунами (відбувається після первинного реабілітаційного обстеження та консультації фізичного терапевта).
 3. Завантаженість та розклад фахівців ЦФР Формула руху (при значній завантаженості фахівців у ЦФР Формула руху перевага надається програмам у межах Центру).
Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: