Пліометричні терапевтичні вправи - Формула руху
     

Пліометричні терапевтичні вправи

Пліометричні вправи – це вид терапевтичних вправ, суть яких полягає у виконанні швидких, вибухових рухів, які дають змогу збільшити м’язову силу, а також відновити / поліпшити техніку виконання певних рухових дій.

Таке тренування може покращити ваші фізичні можливості та здібності для виконання різних вправ.

Заняття із використанням пліометричних вправ може містити відтискання, стрибки, удари, кидання / штовхання.

У практиці фізичної терапії даний вид вправ має широкий спектр застосування. Це найчастіше стосується пацієнтів з різними ортопедичними проблемами, на етапах відновлення після травм чи хірургічних втручань. По суті даний засіб при вмілому застосуванні є незамінним на пізніх етапах відновлення, коли основні завдання реабілітації полягають у відновленні специфічної діяльності та спортивних навичок. Враховуючи що заняття такими видами спорту як баскетбол, волейбол, футбол, гандбол передбачають велику кількість стрибкових дій, то і в реабілітації спортсменів пліометричні навантаження є необхідністю.

Перш за все, щоб приступити до згаданих навантажень потрібно мати належні показники: м’язової сили та динамічного контролю. Окрім того, слід поступово вводити даний вид вправ у програму фізичної терапії. Дотримуючись принципів: специфічності, поступовості навантажень та індивідуального підходу.

Швидке прогресування навантаження, погане технічне виконання зокрема складних елементів, відсутність належних термінів відновлення, неврахування реакцій організму можуть призвести до травматизму чи небажаних ускладнень.

В чому полягає зміст пліометричних вправ?

У рамках пліометричного заняття пацієнт може виконувати окремі стрибки, відштовхування, кидки, або ж серії із зазначених дій. Темп виконання залежить від багатьох чинників, зокрема від рівня підготовленості і поставленого завдання. Наприклад, при освоєнні нових видів вправ – темп виконання зазвичай є повільним, і виконуються окремі елементи. Із прогресуванням навантаження – темп виконання збільшується, а також змінюються варіанти дій і їх поєднання.

Пліометричні навантаження також можуть використовуватись для збільшення м’язової сили (зокрема, вибухової) – ніг, рук, в меншій мірі м’язів торсу.

Інвентарем для виконання даних вправ можуть слугувати:

  • пліометричні куби,
  • степ-платформи,
  • медболи (різної ваги),
  • сходи,
  • бар’єри, тощо.

Кому підходить даний вид вправ?

Дані вправи можуть виконувати практично всі. Але слід пам’ятати що якщо ви не у хорошій фізичній формі і займаєтеся самостійно – краще оберіть інший тип вправ, щоб не отримати травму.

Так само і на початкових етапах ліпше узгоджувати свої дії з кваліфікованими фахівцями з метою визначення стратегії тренування та мінімізації ризику травматизму.

Врахування багатьох аспектів і чітка стратегія дій – дають змогу досягати високих результатів, а фахівці центру фізичної реабілітації «Формула руху» допоможуть Вам у цьому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: