Активність літніх людей - Формула руху
     

Активність літніх людей

АКТИВНІСТЬ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ

Фізична активність для людей старше 65 років є не менш важливою, ніж для інших категорій і має свої переваги. Фізично активні літні люди:

  • мають нижчі показники смертності від всіх причин та більш високий функціональний рівень серцево-судинної, дихальної і скелетно-м′язової системи, більш здорові масу тіла і склад тканин;
  • отримують профілактику розвитку серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу і зміцнення здоров’я кісток;
  • демонструють більш високі рівні функціонального здоров’я, стикаються з меншим ризиком падінь і мають кращу когнітивну функцію.

ВООЗ рекомендує наступну практику фізичної активності:

  1. Дорослі люди в віці 65 років і старше повинні приділяти не менше 150 хвилин в тиждень заняттям аеробними видами активності середньої інтенсивності, або, не менше, 75 хвилин в тиждень занять високої інтенсивності.
  2. Кожне заняття аеробними видами активності повинно тривати не менше 10 хвилин.
  3. Для того щоб отримати додаткові переваги для здоров’я, дорослі люди цієї вікової категорії мають збільшити навантаження своїх аеробних занять середньої інтенсивності до 300 хвилин в тиждень, або до 150 хвилин в тиждень, якщо займаються аеробікою високої інтенсивності, або аналогічне поєднання занять аеробікою середньої і високої інтенсивності .
  4. Дорослі люди цієї вікової категорії з проблемами суглобів повинні виконувати вправи на рівновагу, що зменшують ризик падінь, 3 або більше днів на тиждень.
  5. Силовим вправам, де задіяні основні групи м’язів, слід присвячувати 2 або більше днів на тиждень.
    Якщо люди похилого віку за станом свого здоров’я не можуть виконувати рекомендований обсяг фізичної активності, то вони повинні займатися фізичними вправами з урахуванням своїх фізичних можливостей і стану здоров’я.

Кожного року темі активності літніх людей присвячено тиждень – Active Aging Week, впродовж якого ВООЗ та інші організації інформують суспільство про важливість підтримки найдосвідченіших представників суспільства =)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *