ОСТЕОХОНДРОПАТІЇ: такі різні і підступні - Формула руху
     

ОСТЕОХОНДРОПАТІЇ: такі різні і підступні

ОСТЕОХОНДРОПАТІЯ

Остеохондропатії – група підступних захворювань опорно-рухового апарату, які найчастіше уражають дітей та підлітків. Найпоширенішими серед них є хвороби Пертеса, Кеніга та Осгуд-Шляттера.

За різними даними остеохондропатії складають 1–3% від всіх захворювань опорно-рухового апарату.

Характеризуються місцевим порушенням кровопостачанням кістки, і як наслідок розвитком ділянок асептичного некрозу (руйнування частини структури внаслідок порушення її живлення).

Причин можуть бути різні, починаючи від генетичної схильності – закінчуючи конституційними особливостями живлення кісток(васкуляризації). Дуже часто причини виникнення остеохондропатії залишаються не з′ясованими (ідіопатичні остеохондропатії)

Провокуючими факторами для розвитку хвороби є:

  • травми,
  • фізичні перенавантаження,
  • неправильно побудовані тренувальні цикли юних спортсменів,
  • ,,стрибки росту,,  в підлітковому віці
  • недостатнє відновлення організму дитини після повсякденних навантажень.

При відсутності належного лікування та реабілітації,  дані патології призводять до обмеження рухів в суглобах, больових відчуттів різного характеру та інтенсивності, остеоартрозу та інших важких ускладнень. Тобто в значній мірі впливають на звичний ритм життя та обмежують фізичну активність дітей.

При грамотній комплексній роботі лікарів та фізичних терапевтів, негативні наслідки даних захворювань можна звести до мінімуму.

На жаль, ще існує стереотип про те, що процес відновлення обмежується рамками повного спокою (для ураженої структури), курсом фізіотерапевтичних процедур, а також в окремих випадках застосуванням допоміжних ортопедичних засобів. Це не до кінця вірно і дотримання таких рекомендацій часто призводить до важких ускладнень в дорослому житті, або ж вимагає значно тривалішого часу для відновлення нормальної функції.

Час відновлення є особливо значущим, коли ми говоримо про юних спортсменів, яким потрібно якомога швидше повертатись до тренувальних і змагальних навантажень. Власне в такі моменти робота фізичного терапевта є особливо важливою, і необхідною, адже саме вона в комплексі з якісною медикаментозною терапією відновить радість руху!!!