Пропріоцептивна нейром’язова фасилітація PNF - Формула руху
     

Пропріоцептивна нейром’язова фасилітація PNF

Пропріоцептивна нейром’язова фасилітація ПНФ або PNF (P – proprioceptive, N – neuromuscular, F – facilitation) – це методика повноцінного відновлення втрачених рухових навичок після травм чи після перенесених захворювань.

Зазвичай, чим ширший арсенал засобів (у тому числі методик), клінічний досвід, професійний рівень фізичного терапевта, тим якісніше може відбуватися процес відновлення.

Однією з методик та її елементами, якою в своїй професійній діяльності сертифіковано користуються фізичні терапевти реабілітаційного центру «Формула руху» є пропріоцептивна нейром’язова фасилітація або PNF.

Для кого будуть переваги від використання методики?

Дана методика використовується для відновлення рухових навичок, осіб з порушеною руховою діяльністю.

До даної категорії осіб відносяться люди, які перенесли:

  • гострі травматичні ушкодження (переломи, вивихи, розриви зв’язок/сухожиль),
  • люди, які перенесли чи мають наслідки захворювань нервової системи (інсульт, ЧМТ, нейром’язові полінейропатії),
  • особи із хронічними больовими синдромами (біль у нижній частині спини),
  • спортсмени чи активні особи які використовують елементи розтягу м’язів для нормалізації їхнього стану,
  • мають хронічні стани, пов’язані із порушенням дихальної, нервової систем.

Слід зазначити, що робота з елементами PNF рекомендована у низці клінічних протоколів відновлення різних клінік закордонних країн. Часто дані рекомендації зустрічаються для відновлення функцій плечових суглобів, як під час консервативного ведення пацієнта, так і після здійснених артроскопічних втручань, у респіраторній фізичній терапії. Дана методика допомагає удосконалювати опору на травмовану / уражену / оперовану кінцівку, нормалізувати стереотип ходьби, бігу, тощо.

Одним із ефектів від використання PNF є нормалізація довжини вкорочених м’язів. Даний результат може досягатися шляхом використання прийомів CONTRACT-RELAX чи HOLD-RELAX. Згадані прийоми дають змогу нормалізовувати довжину м’язів з меншим ступенем дискомфорту, в порівнянні із здійсненням звичайного статичного розтягу.

Окрім цього динамічний розтяг PNF дозволяє підготувати м’язи до активної-силової роботи, без зменшення м’яза генерувати силові показники, що не вдається досягти використовуючи статичний розтяг.

Елементи даної методики підбираються і реалізовуються фахівцями нашого центру в кожному конкретному випадку по різному. Впродовж подолання всього шляху реабілітації, від початкових етапів до повноцінного відновлення, слід пам’ятати що не існує унікальних / універсальних методик чи концепцій, які слугуватимуть панацеєю абсолютно для кожного.

Саме тому надзвичайно важливо знайти «СВОГО» фізичного терапевта, який має достатній теоретичний багаж знань і практичних навичок, для вибору найкращих елементів чи науково-доказових засобів для швидкого і успішного досягнення поставлених завдань.

Джерело фото

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: