Реабілітаційний орієнтир - Формула руху
     

Реабілітаційний орієнтир

Реабілітаційний орієнтир або як самостійно дозувати навантаження

Досить часто, особливо в роботі із больовими синдромами чи гострими травмами, фізичний терапевт задає дуже багато питань. Питань, які можуть торкатися подій багаторічної давнини, ситуацій, які, здається не мають відношення до Вашого стану, симптомів, які не зрозуміло як можуть бути пов’язані із вашим основним запитом.

Під час фізичної терапії Ваш фізичний терапевт продовжує «допити» про те як ви себе почували у перші години після заняття, чи щось змінилося ближче до вечора, як Ви спали і як змінилося Ваше самопочуття на наступний після заняття день. І так кожного разу. Фізичний терапевт просить Вас бути уважним до своїх симптомів, оцінити що стало легше робити, якщо є складності то охарактеризувати із чим вони пов’язані – чи з болем, втомою, скутістю тощо.

Такого роду інформація додатково допомагає фахівцю підібрати достатнє для досягнення поставленої мети навантаження. Натомість, клієнта, який частину реабілітації виконує самостійно завжди цікавить як дозувати навантаження і фізичну активність, щоб отримати оптимальний результат, без надмірного ризику перенавантажитися і отримати погіршення симптомів.

Відповідно, щоб самостійне виконання підібраних фізичним терапевтом вправ (які  Ви навчилися виконувати вірно) призводило до очікуваних результатів можна користуватися простим реабілітаційним орієнтиром.

Орієнтуючись на самопочуття після заняття та на наступний день, динаміку прояву симптомів можна дозувати рівень навантаження при виконанні вправ.

Якщо Ви в зеленій зоні і відчуваєте тренувальний ефект від вправ продовжуєте самостійні заняття з інтенсивністю рекомендованою фізичним терапевтом

Якщо навантаження є недостатнім і не призводить до бажаних результатів (Ви у червоній зоні), під час виконання вправ є відчуття, що Ви їх можете робити хоч цілий день — навантаження можна збільшити додавши від 5 до 10 повторів кожної вправи.

Якщо ж навантаження є надмірним, симптоми погіршилися, Ви почуваєтеся втомленим і фізичні вправи можливо виконати лише декілька повторів то слід зупинитися, відпочити і наступне заняття виконувати з меншим навантаженням або звернутися до Вашого фізичного терапевта.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: