Фізична терапія: процес задля результату - Формула руху
     

Фізична терапія: процес задля результату

«Я хочу, щоб мене не боліло!» – це основна мета людей із хронічним болем.

На жаль, така мета, часто стає дуже нав’язливою, що призводить до ще більшого болю чи нівелює результати терапії.

Ефективнішим є обрати мету, яка може надихнути або мотивувати вас. Зрозуміти, що ви хотіли зробити, але не змогли через біль. Подолати певну дистанцію бігом? Зіграти футбол з дітьми? Зіграти в теніс? У процесі досягнення таких, чи вагоміших завдань ви зможете відчувати радість руху без болю. Таким чином, Ваше життя набиратиме звичного ритму, що збільшуватиме Вашу мотивацію продовжувати робити те, що дозволило позбутися болю (поліпшення усвідомлення і контролю тіла, зміцнення м’язів, зміна сприйняття болю, поліпшення мобільності тощо).

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Мета – це тільки напрямок в якому слід рухатися. Зважаючи на неї слід вибудовувати процес її досягнення. Обравши, разом з фізичним терапевтом, якусь вагомішу, зрозумілу, досяжну мету ви будете мати чіткий напрямок роботи і зможете легше зосередитися на чомусь більшому, ніж біль.

У процесі досягнення такої мети, з правильним сприйняттям болю його вплив на вашу функціональність зменшується. Іноді людина вибирає мету: «Пробігти 3 км». Працюючи над цією метою, з фізичним терапевтом, з часом ви розумієте, що здатні на більше, ніж могли собі уявити. Відповідно, на основі результатів фізичної терапії можна корегувати або встановлювати нову планку для своїх досягнень.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Досягнення у певній сфері потребують тривалого часу, наполегливої роботи і терпіння. Бути музикантом, спортсменом, кухарем, лікарем тощо – означає, що для набуття таких знань і вмінь витрачено сотні годин роботи. Для досягнення бажаного результату пов’язаного із здоров’ям наш організм та тіло теж потребують зусиль, величина яких залежить від величини проблеми і від обраного вами шляху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *