ПАЦІЄНТИ ПИТАЮТЬ! Страхи, хвилювання та питання пацієнтів про операцію з приводу кили міжхребцевого диску - Формула руху
     

ПАЦІЄНТИ ПИТАЮТЬ! Страхи, хвилювання та питання пацієнтів про операцію з приводу кили міжхребцевого диску

Страхи, хвилювання та питання пацієнтів про операцію з приводу кили міжхребцевого диску

  1. Чи буде турбувати біль після операції?
  2. Коли можна почати виконувати вправи?
  3. Скільки раз на день і з якою інтенсивністю слід виконувати фізичні вправи?
  4. Як швидко можна повертатися до повсякденних справ?
  5. Скільки  можна перебувати у сидячому положенні?
  6. Коли можна сідати за кермо?
  7. Коли можна повернутися до сексуальної активності?
  8. Коли можна повертатися до виконання професійних обов’язків?
  9. Коли можна повернутися до занять спортом?

1.Чи буде турбувати біль після операції?

Після оперативного втручання може виникати больова симптоматика, особливо на ранніх термінах, але вона поступово буде зменшуватися. 

2. Коли можна почати виконувати вправи?

До виконання вправ слід приступити якомога швидше, як тільки дозволятиме фізичний стан. Дані рекомендації будуть надані лікуючим лікарем та фізичного терапевта. Як правило на наступний день після операції можна починати заняття фізичними вправами.

3.Скільки раз на день і з якою інтенсивністю слід виконувати фізичні вправи?

На дане питання немає однозначної відповіді, адже все залежатиме від фізичного стану пацієнта, виду вправ, періоду відновлення. Під час виконання будь яких вправ слід керуватися «золотим правилом» якість важливіша за кількість.

Однією з найкращих активностей є ходьба. Ходити слід починати рівною поверхнею та місцевістю без пагорбів. Почніть з 10 хвилин двічі на день. Коли ви вже можете пройти 20 хвилин за один сеанс, ви можете перейти до прогулянку лише раз на день. Ваша мета – 30-40 хвилин / день.

Нехай біль буде вашим путівником. Якщо ви збільшили час ходіння з 20 хвилин до 25 хвилин і відчуваєте сильний біль, поверніться до 20 хвилин ходьби ще на кілька днів, перш ніж спробувати збільшити тривалість знову.

4.Як швидко можна повертатися до повсякденних справ?

До своїх повсякденних обов’язків слід повертатися поступово, але слід уникати підйому речей вагою 10 кг і більше впродовж 4-6 тижнів з моменту операції.

5. Скільки  можна перебувати у сидячому положенні? 

Старайтеся уникати тривалого сидячого положення. Безперервно перебувайте в ньому не більше 30 хв. Пам’ятайте про регулярну зміну свого положення.

6. Коли можна сідати за кермо?

Почати кермувати можна одразу після нормалізації фізичного стану, зменшення болю – помірного до рівня, зазвичай це 2-10 день після операції. Слід утриматись від кермування автомобілем коли зберігається слабкість кінцівки, або оніміння стопи, а також під час вживання сильнодіючих знеболюючих препаратів (на наркотичній основі). Перші поїздки рекомендовано здійснювати на короткі дистанції, і з супроводом сторонньої особи (на випадок посилення больової симптоматики).

КОМЕНТАР: ІГОР КУРІЛЕЦЬ, нейрохірург Міжнародного центру нейрохірургії, м. Стрий

Щодо гриж, то я вкрай не рекомендую сідати за кермо протягом 1 місяця. Чому? Бо закордонні рекомендації стосуються добрих доріг та добрих машин, а у нас не завжди так є) “.

7. Коли можна повернутися до сексуальної активності?

Рекомендується уникати сексу протягом шести тижнів після операції. Після того як ви розпочали процес загоєння, використовуйте положення, яке є найбільш комфортним.

8. Коли можна повертатися до виконання професійних обов’язків?

В загальних рекомендаціях звільнення від роботи триває впродовж 6 тижнів. Але, якщо робота переважно сидяча і больова симптоматика відсутня, до неї можна повертатися на 5 тиждень після операції. Коли ж професія є фізично важкою – можна повернутися  до виконання обов’язків після 2 -3-х місяців з моменту операції. Щоб зменшити ризики для здоров’я, починати свою професійну діяльність слід поступово з декількох робочих годин, чи з неповного робочого дня.

9. Коли можна повернутися до занять спортом?

На ранніх термінах після операції слід уникати контактних видів спорту, таких як – футбол чи регбі. Після 10 тижнів можна повертатися до занять бігом з поступовим збільшенням дистанції,  а також роботи в тренажерному залі. 

Середньо статистичні терміни повернення до занять іншими видами спорту

Підготували:

Денис Дмитрів, головний фізичний терапевт ЦФР Формула руху

Катерина Тимрук-Скоропад, доцент кафедри ФТ і ЕТ


Пов’язані публікації:

ПРОТОКОЛ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ КИЛИ МІЖХРЕБЦЕВОГО ДИСКУ ПОПЕРЕКОВОГО ВІДДІЛУ ХРЕБТА

КИЛА МІЖХРЕБЦЕВОГО ДИСКУ: ОПЕРАЦІЯ ЧИ КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: