Вивихи кистей рук у дітей - Формула руху
     

Вивихи кистей рук у дітей

Незважаючи на те, що захисні механізми дитячого організму вищі, ніж у дорослих, деякі види вивихів кистей рук у них зустрічаються частіше.

Травмуватися дитина може через необережність на вулиці, коли впаде з висоти, на уроці фізкультури чи на занятті спортом. А в немовлят вивихи кистей рук можуть бути результатом пологової травми.

Причиною частих вивихів у дітей вважається також аномальний розвиток суглобів. Проте, коли скелет сформується повністю, ця генетична патологія, як правило, зникає або стає менш небезпечною.

Вивих – це патологічна зміна у будові суглобів руки внаслідок зміщення кісток і тканин у неприродному для них напрямку. Через таку травму порушується звичний принцип роботи кінцівки, з’являються розтяги і розриви зв’язок.

Ознаки травми

Найпоширенішими симптомами вивихів кистей рук є:

  • Характерний набряк і незначна гематома
  • Кисть набуває неприродного вигляду або повернута у незвичне положення
  • Ниючий біль
  • У разі вивиху на тильний бік рука сильно набрякає
  • Рука втрачає рухливість або обмежується у рухах
  • М’язи кисті і руки сильно напружені, при мінімальному русі проявляють спротив
  • Пульс дитини або пришвидшується, або сповільнюється
  • Неможливо порухати пальцями руки чи повернути її в кисті внаслідок різкого болю

Емоційна реакція дитини також може бути різною. Вона або плаче і почувається роздратованою, або зовсім не реагує, бо не відчуває болю через ураження серединного нерва і втрату чутливості.

Лікування: чим швидше, тим краще

Свіжі неускладнені вивихи добре піддаються лікуванню, їх легко вправити. Якщо вивих вправлений добре, чутно характерне клацання. Щоб процедура не була для дитини надто болючою, проводять спеціальне знечулення. Після цього на кілька днів накладають фіксуючу пов’язку або частіше гіпс, щоб тканини зміцніли і могли в подальшому функціонувати правильно. У цей період можна виконувати тільки найлегші вправи, які задіюють пальці і м’язи передпліччя тривалістю не більше 30 секунд 2-3 рази на день.

Потім уражену кисть треба «розробляти». Після курсу реабілітації функції пошкодженої кінцівки повністю відновлюються. Діти повертаються до звиклого способу життя і занять спортом.

Якщо вивих не лікувати, зміщені кістки починають обростати сполучною тканиною і  повернути їх на місце вже неможливо. Тобто вивих стає невправним. Відновити функції кисті в цьому випадку можна лише за допомогою хірургічної операції.

Небезпечне ускладнення внаслідок відсутності чи неправильного лікування – контрактура (обмеження руху) і безповоротна втрата функцій кисті руки.

Фізична терапія – невід’ємна частина терапії вивихів кистей рук. Мета реабілітації – підтримання тонусу м’язів; відновлення рухливості суглоба; повне відновлення функцій зап’ястя.

Підготувала: Лариса Дедишина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: