Синдром падаючої стопи - Формула руху
     

Синдром падаючої стопи

«Foot drop»- нездатність підняти стопу через м’язову слабкість, парез чи параліч м’язів. Це не окреме захворювання, а наслідок багатьох факторів, що сприяють появі порушень у гомілковостопному суглобі.

Людині, яка потерпає від опускання стопи, притаманна так звана крокова хода (степпаж). Вона волочить пальці по землі або згинає коліно, щоб підняти ногу вище та уникнути волочіння. Чи ставить протилежну ногу навшпиньки і надміру підіймає стегно (наче піднімається сходами).

Існує три основних причини послаблення нервів і м’язів, які можуть зумовити синдром падаючої стопи:

  1. Травма нерва. Малогомілковий нерв – це нерв, з’єднаний з м’язами, які піднімають стопу. Нерв із задньої частини коліна виходить на передню частину гомілки, прилягаючи близько до поверхні, що й робить його легко вразливим. Ушкоджуватися він може внаслідок спортивної травми, хірургічних втручань і навіть пологів.
  2. Ураження м’язів – розлад, який призводить до повільного погіршення і ослаблення стану м’язів та звисання стопи. Стан характерний для м’язової дистрофії, бокового аміотрофічного склерозу (хвороба Лу Геріга, Шарко-Марі-Тутта) та поліомієліту.
  3. Неврологічні розлади центральної нервової системи, травми мозку і спини (інсульт, розсіяний склероз, церебральний параліч).

Для лікування синдрому падаючої стопи використовують метод нервово-м’язової електростимуляції. Функціональна електрична стимуляція (FES) – це застосування електричного струму для активації нервів, які іннервують кінцівки, уражені паралічем внаслідок травми спинного мозку, голови, інсульту та інших неврологічних розладів. Переважно цей метод використовують з метою відновлення функцій у людей з обмеженими фізичними можливостями.  FES у багатьох випадках дає позитивну динаміку.

Окрім того, важливою є фізична терапія, яка дозволяє підтримувати амплітуду рухів, силу м’язів, рівновагу, балансування та якість життя людини на максимально можливому рівні, загалом.

Ортези – зручно і безпечно

Ортези – збірний термін, який об’єднує різні ортопедичні вироби, що одягаються на поверхню тіла людини для захисту, відновлення чи покращення функції кінцівки. Ортези утримують стопу у фізіологічно правильному положенні і сприяють відновленню природного стереотипу ходьби.

Здебільшого ортези враховують біомеханіку рухів, вони не проглядаються під одягом. Ортези  щільно охоплюють гомілковостопний суглоб, імітуючи суглобову сумку, розвантажують і запобігають її ушкодженням, що стабілізує суглоб. Це дає можливість забезпечити спокій проблемному суглобу, розпочати ранню функціональну реабілітацію, а отже покращити результати лікування, скоротити час відновлення і нормалізувати функції суглоба, зберігаючи загальну рухову активність.

Застосування ортезів безпосередньо після травми  та під час курсу фізичної реабілітації суттєво покращують результати лікування. Своєчасне застосування правильно підібраних за ступенем фіксації і розміром ортезів може попередити розвиток подальших деформацій, стабілізувати проблемний відділ, попередити травматизацію суглобів, сприяти закріпленню ефекту від проведення реабілітаційних втручань.

У Центрі фізичної реабілітації “Формула руху” допоможуть Вам підібрати оптимальні ортези у разі будь-яких проблем. Застосування ортезів безпосередньо після травми  та під час курсу фізичної реабілітації суттєво покращують результати лікування. Своєчасне застосування правильно підібраних за ступенем фіксації і розміром ортезів може попередити розвиток подальших деформацій, стабілізувати проблемний відділ, попередити травматизацію суглобів, сприяти закріпленню ефекту від проведення реабілітаційних втручань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: