Концепція мануальної терапії Mulligan - Формула руху
     

Концепція мануальної терапії Mulligan

Відчуття болю в різних частинах тіла, обмеження амплітуди рухів, скутість в суглобах, дискомфорт під час повсякденних дій чи рухів – це далеко неповний перелік проблем, які можуть обмежувати людей в їх професійній чи побутовій діяльності й бути наслідками як незначних порушень у роботі організму, так і наслідком різноманітних складних патологій.

У фізичній терапії є безліч засобів, які використовуються для відновлення стану пацієнтів. Одним із таких засобів є методика Mulligan.

Що таке концепція Mulligan?

Дана концепція розроблена Брайаном Малліганом (Веллінгтоні, Нова Зеландія). Цей простий, але ефективний підхід у терапії викладається на міжнародному рівні з 1984 року.

Концепція Mulligan – це підхід до мануальної терапії, що складається з різноманітних технік мобілізації з одночасним активним рухом, який здійснює пацієнт.

З якою метою використовується?

Дана методика використовується для швидкого та безболісного відновлення руху по повній амплітуді в різних суглобах людського тіла, при наявності в них певних обмежень під час руху.

Для кого це підходить?

Такий підхід до терапії може бути корисним для осіб будь-якого віку та роду зайнятості, зокрема спортсменів. Тобто методику Маллігана без будь-яких проблем можна застосовувати для терапії осіб із суглобовим болем та/або з обмеженим діапазоном рухів. Методику Маллігана або її елементи можна використовувати для терапії великої кількості гострих та хронічних станів. Починаючи від незначних розтягнень зв’язок суглобів до хронічного болю в спини, болю голови (особливо цервікогенного походження).

Елементи даної методики можна застосовувати й у дихальній фізичній терапії з метою збільшення мобільності грудного відділу хребта, що сприятиме поліпшенню умов для нормалізації дихальних рухів грудної клітки та як наслідок вентиляції легень.

Які переваги?

Однією з найбільших переваг даної концепції є те що відновлення руху в суглобах (наприклад, поворот головою) відбувається цілком БЕЗ БОЛЮ. Окрім цього до переваг цієї концепції слід віднести:

  • негайне зменшення ступеня болю,
  • поліпшення обсягу рухів,
  • безпосередній моніторинг отриманого результату,
  • відносно тривалий ефект від реалізованого втручання.

Як це працює?

Основою концепції Mulligan є мобілізація з рухом (Mobilizations with movement (MWM)).

Під час обстеження терапевт визначає ступінь болю, локалізацію, зони іррадіації, наявний обсяг рухів, найбільш значущі для пацієнта рухи. Рішення про те, яке повинно бути вихідне положення для виконання конкретних дій приймається фізичним терапевтом на основі скарг пацієнта. Потім терапевт виконує цілком безболісні втручання своїми руками, або з допомогою спеціального ременя, щоб створити ситуацію, яка дозволяє зменшити біль, а також дозволяє пацієнту виконувати рух по більшому діапазоні.

Мобілізації повторюються до досягнення необхідного чи можливого  результату. У разі необхідності дані втручання можуть повторюватись впродовж декількох сеансів. Також, за потреби особа самостійно виконуючи конкретні дії може підтримувати досягнутий результат в домашніх умовах.

Таким чином:

  • концепція Mulligan підходить, як для професійних спортсменів, так і для пересічних осіб, а також дозволяє ефективно вирішувати велику кількість рухових проблем,
  • швидке досягнення результату та безпосередній моніторинг ефекту, дозволяє фізичному терапевту, якісно справлятися з певними обмеженнями,
  • больові відчуття чи наявні рухові обмеження вдається зменшити чи повністю усунути шляхом чіткої співпраці між фізичним терапевтом і пацієнтом,
  • дане втручання не є основним засобом терапії, і використовується в залежності від конкретної ситуації ( переважно в поєднанні з фізичними вправами),
  • даний засіб є ефективним, якісним, а головне безпечним інструментом в руках фізичних терапевтів ЦФР «Формула руху».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: