Про «Звіяні вітром» та артрит гомілковостопного суглоба - Формула руху
     

Про «Звіяні вітром» та артрит гомілковостопного суглоба

Американська письменниця Маргарет Мітчелл написала роман «Звіяні вітром» знічев’я, коли тривалий час відновлювалася після травми, спричиненої артритом гомілковостопного суглоба.

«Якщо ти хочеш книгу, чому б тобі не написати її самій?»

Після того, як у Маргарет Мітчелл виявили травму, зумовлену артритом гомілковостопного суглоба, деякий час вона не могла ходити. Щоби якось згаяти час, Маргарет читала книжки, які постійно приносив її чоловік Джон Марш. І завжди критикувала прочитане. Зрештою, прискіпливість дружини набридла Джонові, і замість чергової книжки він приніс їй друкарську машинку. Мовляв, якщо ти хочеш книгу, чому б тобі не написати її самій? Так на світ з’явився рукопис «Звіяних вітром».

Втім, Маргарет Мітчелл дійсно ніколи не хотіла бути письменницею. Вона ховала надруковані сторінки від друзів під килимом або подушкою. У 1929 році Маргарет нарешті одужала і завершила свою книжку, яку навіть і не думала публікувати.

Книгу «Звіяні вітром» надрукували аж у 1936 році. Маргарет на це зважилася під впливом насмішок свого друга, який сумнівався у тому, що вона в принципі може писати романи.

У підсумку – мільйонні тиражі, 70 перевидань та переклад 37-ми мовами, Пулітцерівська премія. Художній фільм, який здобув 8 Оскарів, неперевершений образ Скарлетт О’Хара і знаменита фраза «Я подумаю про це завтра». Так невідома домогосподарка Маргарет Мітчелл стала відомою на цілий світ письменницею. Однак автором лише однієї книги. Більше вона не написала нічого. Та й у її авторстві «Звіяних вітром» багато хто сумнівався. Подейкували, що книжку написав її чоловік, що вона сама переписала щоденники своєї покійної бабусі… Зрештою, Маргарет не потребувала популярності. Вона не зустрічалася з читачами і не давала інтерв’ю журналістам.

Письменниця померла 16 серпня 1949 року. Її збила машина, якою кермував п’яний водій. Після аварії жінка так і не прийшла до тями. Її поховали в Атланті на Оклендському кладовищі. Джон Марш спалив увесь архів дружини, залишивши лише кілька сторінок чорнового рукопису – аби ніхто більше не піддавав сумнівам її авторство роману «Звіяні вітром». Чоловік пережив Маргарет тільки на три роки.

До слова, права на екранізацію продали за рекордних на той час 50 тисяч доларів. Фільм Віктора Флемінга за романом Маргарет Мітчелл вийшов у 1939 році. Роль Ретта Батлера зіграв Кларк Гейбл, а Скарлетт – Вів’єн Лі. 25 липня 2020 року померла актриса Олівія де Хевілленд – остання із зірок легендарного фільму «Звіяні вітром», яка зіграла подругу Скарлетт Мелані Уїлкс. Їй було 104 роки.

Підготувала: Лариса Дедишина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: