До мети – велосипедом! - Формула руху
     

До мети – велосипедом!

Звісно ж, якщо ваша ціль – здоров’я

Малоактивний спосіб життя, постійні стресові ситуації, погана екологія навколишнього середовища. Навряд чи знайдеться людина, яка б не відчувала на собі дію цих негативних факторів. Як мінімізувати їхній вплив? Насправді це нескладно. Оптимальне щоденне фізичне навантаження забезпечує збалансовану та повноцінну діяльність організму. Воно підвищує опірність та життєвий тонус, нормалізує функції всіх органів і систем.

Велопрогулянки – один з найкращих видів активного відпочинку для відновлення фізичного, емоційного і психологічного стану людини, – запевняє  фізична терапевтка Центру фізичної реабілітації «Формула руху» Оксана ДУБ.

16 причин, щоб стати велосипедистом

1. Покращення сну.

Завдяки регулярному фізичному навантаженню під час їзди на велосипеді ваш сон буде міцним і глибоким, отже вранці прокидатиметеся бадьорими. Катання на велосипеді сприяє виведенню з організму гормону стресу кортизолу, який не дає вчасно заснути. Тобто, ви позбавитеся безсоння.Поліпшення процесів травлення

2. Їзда на велосипеді покращує обмін речовин.

Відтак, підвищується апетит і полегшується травлення їжі. Загалом добрий апетит вважається ознакою активного обміну речовин.

3. Зниження ваги

Велосипедний спорт корисний для того, хто мріє схуднути. Під час їзди спалюється багато калорій, зменшуються жирові відкладення на стегнах. Доведено, що жир спалюється не тільки, коли людина катається, але й кілька годин після. Причому, той хто їздить швидко і на короткі дистанції, спалює більше жиру, ніж той, хто полюбляє їздити далеко і не поспішаючи.

4. Покращення стану шкіри

Регулярна їзда на велосипеді сповільнює старіння шкіри через те, що прискорена циркуляція крові доставляє кисень і поживні речовини до клітин шкіри ефективніше, одночасно виводячи шкідливі токсини. Велопрогулянки створюють ідеальні умови для вироблення колагену, який бореться з появою зморщок. 

5. Підвищення м’язового тонусу

Під час регулярної їзди на велосипеді тренуються та зміцнюються м’язи ніг, рук, грудної клітки і спини.

6. Покращення психологічного стану

Велосипед – простий і швидкий спосіб отримати дозу гормонів щастя. Циклічні види спорту, які потребують монотонного руху і розміреного дихання, чудово відволікають від неприємних думок.

7. Зміцнення нервової системи

Велосипедні прогулянки позитивно впливають на загальний емоційний стан людини, зміцнюють нервову систему і врівноважують, покращують настрій. Це добра нагода скинути напругу після важкого робочого дня.

8. Покращення розумових здібностей

Їзда на велосипеді збільшує надходження крові і кисню до мозку, що активізує і відновлює дію рецепторів, сприяє створенню нових клітин мозку у гіпокампі – ділянці, яка відповідає за пам’ять. Активізація нейронної діяльності в мозку стимулює також творче мислення.

9. Зміцнення серцево-судинної системи

Кардіонавантаження, яке забезпечує їзда на велосипеді, сприяє зміцненню серцевого м’яза, підвищенню тонусу судин, зниженню рівня «поганого» та підвищенню «доброго» холестерину. Тобто, ризик інфарктів та інсультів зменшується.

10. Збагачення клітин киснем

Під час катання на велосипеді кров інтенсивно збагачується киснем, який разом з іншими важливими речовинами потрапляє у клітини мозку та інші життєво важливі органи. Також покращується кровопостачання органів малого тазу, що вважається профілактикою аденоми простати у чоловіків.

11. Покращення кровообігу

Регулярна їзда на велосипеді робить кровообіг раціональнішим. Нормальна частота серцевих скорочень у здорової людини – 65-70 разів на хвилину. У велосипедистів вона знижується на 8-10 разів на хвилину, тобто серце переходить на більш розумний режим роботи, зберігаючи свій ресурс надовше та запобігаючи передчасному зношенню і ймовірним серцевим недугам.

12. Профілактика варикозу

Особливо велосипедна їзда корисна людям з генетичною схильністю до варикозного розширення вен. У момент обертальних рухів ногами кров активно циркулює судинами і ніде не застоюється. Водночас у велосипедистів цілком відсутнє ударне навантаження, а це корисно для суглобів.

13. Покращення роботи дихальної системи

Під час катання на велосипеді легені працюють активніше, тобто на повну силу. Завдяки вентиляції вони швидше позбавляються від токсичних речовин. Однак зрозуміло, що велосипедні маршрути треба намагатися планувати подалі від міських автомагістралей.

14. Покращення зору

Катання на велосипеді тренує очі, оскільки погляд фокусується і переводиться з предмету на предмет. Таке тренування очних м’язів знижує ризик виникнення короткозорості і робить зір гострішим.

15. Зміцнення імунітету

Велопрогулянки на свіжому повітрі у всі пори року підвищують здатність організму опиратися різним інфекціям, зокрема сезонним захворюванням – грипу та застуді.

16. Розвиток вестибулярного апарату

Велосипед – чудовий тренажер для вестибулярного апарату і координації руху, щоб усі рухи виконувати вільно і без видимих зусиль.

Підготувала: Лариса Дедишина

Джерело фото: титульне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: