Часто у батьків, викладачів чи тренерів виникають питання і тривога стосовно фізичного стану дітей і можливих порушень постави й виникнення сколіозу.
Частіше за все порушення постави бачаться випадково, наприклад при поїздці на море або отримавши рекомендацію від сімейного лікаря звернути увагу на спину дитини вже коли зміни є візуально значними.
Вирішення цих питань можливе проведенням систематичних оглядів та спостереження у фахівців, які зможуть оцінити динаміку розвитку дитини та вчасно зауважити можливі зміни і забезпечити необхідні заходи діагностики й реабілітації.
Реабілітаційне обстеження, спостереження та контроль постави й фізичного розвитку дає важливу інформацію не тільки для батьків дитини, але й для тренерів, якщо дитина щойно почала або продовжує тренуватися.
Співпраця дитини, батьків, тренерів та фізичного терапевта – це сучасний принцип ефективних, зрозумілих для усіх учасників та безпечних для дитини занять спортом.
Мета:
- оцінити стан постави та прослідковувати і контролювати можливі порушення постави,
- зменшити ризик пропустити розвиток порушення постави у критичні періоди стрибків росту дитини, при збільшені статичних навантажень у школі та заняттях асиметричною діяльністю,
- зрозуміти чи потрібно звертатися до вузьких спеціалістів та проходити додаткові дослідження.
Обстеження складається з:
- Візуальний огляд (фотозйомка з топографічним описом),
- Сколіометрія (вимірювання градусів ротації хребта),
- Плантографія (сканування відбитків стоп),
- Клінічне тестування стану, довжини та сили м’язів,
- Виконання проби Руф’є (спосіб дослідження працездатності серця, визначення допустимого рівня фізичного навантаження для дитини).