Реабілітаційне обстеження, спостереження та контроль постави - Формула руху
     

Реабілітаційне обстеження, спостереження та контроль постави

Часто у батьків, викладачів чи тренерів виникають питання і тривога стосовно фізичного стану дітей і можливих порушень постави й виникнення сколіозу.

Частіше за все порушення постави бачаться випадково, наприклад при поїздці на море або отримавши рекомендацію від сімейного лікаря звернути увагу на спину дитини вже коли зміни є візуально значними.

Вирішення цих питань можливе проведенням систематичних оглядів та спостереження у фахівців, які зможуть оцінити динаміку розвитку дитини та вчасно зауважити можливі зміни і забезпечити необхідні заходи діагностики й реабілітації.

            Реабілітаційне обстеження, спостереження та контроль постави й фізичного розвитку дає важливу інформацію не тільки для батьків дитини, але й для тренерів, якщо дитина щойно почала або продовжує тренуватися.

            Співпраця дитини, батьків, тренерів та фізичного терапевта – це сучасний принцип ефективних, зрозумілих для усіх учасників та безпечних для дитини занять спортом.

            Мета:

  • оцінити стан постави та прослідковувати і контролювати можливі порушення постави,
  • зменшити ризик пропустити розвиток порушення постави у критичні періоди стрибків росту дитини, при збільшені статичних навантажень у школі та заняттях асиметричною діяльністю,
  • зрозуміти чи потрібно звертатися до вузьких спеціалістів та проходити додаткові дослідження.

            Обстеження складається з:

  • Візуальний огляд (фотозйомка з топографічним описом),
  • Сколіометрія (вимірювання градусів ротації хребта),
  • Плантографія (сканування відбитків стоп),
  • Клінічне тестування стану, довжини та сили м’язів,
  • Виконання проби Руф’є (спосіб дослідження працездатності серця, визначення допустимого рівня фізичного навантаження для дитини).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: