28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом - Формула руху
     

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом

Дата Всесвітнього дня боротьби з гепатитом обрана на честь американського лікаря і науковця Баруха Бламберга, який народився 28 липня 1925 року. Він отримав Нобелівську премію за відкриття нових механізмів походження та розповсюдження інфекційних недуг, ідентифікував вірус гепатиту B, а пізніше розробив діагностичний тест та вакцину.

«Тихий і підступний»

«Тихий і підступний убивця». Так називають гепатит через те, що він може розвиватися в організмі зовсім безсимптомно. Інакше кажучи, хвора людина навіть не здогадується, які складні проблеми вже має зі своїм здоров’ям.

За даними ВООЗ, понад 2 млрд людей у світі протягом свого життя інфікуються вірусним гепатитом В, а близько 450 млн є хронічними носіями цього вірусу. Щорічно від гепатиту В та його наслідків на планеті помирає більш як 2 млн людей. 3% світового населення інфіковані вірусом гепатиту С, понад 170 млн є його хронічними носіями. Україна належить до регіонів з середньою розповсюдженістю гепатиту В та гепатиту С.

Гепатит  це загальна назва гострих та хронічних дифузних запальних захворювань печінки різного походження. Один із найпоширеніших та найбільш виснажливих симптомів  недуги  втома, універсальна ознака усіх типів гепатитів.

Існує 5 основних вірусів гепатиту – А, В, С, D і Е.  Усі типи вірусів стають причиною захворювань печінки, але між ними є істотна різниця. Зокрема, типи В і С зумовлюють розвиток хронічного запалення печінки і є однією з головних причин цирозу та раку цього органу.

Де і як можна заразитися гепатитом?

Головний механізм передавання інфекції – гемоконтактний, тобто через кров. У розвинутих країнах найпоширеніший шлях зараження – внутрішньовенне введення наркотиків, у країнах, що розвиваються – переливання крові та інші медичні процедури. До речі, в Україні тестування крові донорів на вірус гепатиту C почалося з 2000 року.

У разі повторного використання голок і шприців, а також багаторазового застосування медичного інструментарію гепатитом можна заразитися у медичному закладі. Те ж саме стосується порушення стандартів надання стоматологічної допомоги.

Доказових даних про те, чи може гепатит передаватися статевим шляхом, не існує. Хоча доведений взаємозв’язок між ризикованими статевими стосунками і гепатитом C.

Татуювання та пірсинг, зроблені у неліцензованих салонах, збільшують ризик зараження гепатитом C у 2-3 рази. Це відбувається через застосування нестерильного обладнання чи повторне використання барвників. 

Контакт з кров’ю. Мається на увазі манікюр, педикюр у салонах краси, де не дотримуються санітарних вимог, спільне користування бритвами для гоління чи зубними щітками. Тому до порізів і подряпин варто ставитися уважніше. Через обійми та поцілунки гепатит не передається.

Від інфікованої матері до дитини. Гепатит С передається у менш як 10% випадків вагітності. Зменшити медикаментозно цей ризик неможливо. Зараження може статися як під час вагітності, так і в процесі пологів. Інфікованій матері рекомендують уникати грудного вигодовування за наявності тріщин чи кровотечі у сосках, а також, якщо встановлено високий рівень концентрації вірусу в крові. 

Центр «Формула руху»: у нас безпечно! Ми робимо все для того, щоби перебування пацієнтів у Центрі фізичної реабілітації «Формула руху» було корисним, комфортним та безпечним. Ми ретельно дбаємо про кожного відвідувача, щоб захистити його не лише від коронавірусу, але й від інших інфекційних захворювань, гепатитів зокрема. Наші фізичні терапевти працюють у масках і рукавичках та дотримуються усіх запроваджених в Україні епідеміологічних норм. Безпека пацієнтів – понад усе!

Підготувала: Лариса Дедишина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ім'я:
Номер:
Додаткові побажання: